Spars u neizvijesnoj završnici poražen na Pecari

Široki - Spars   77:66   (17:19; 18:16; 17:15; 25:16)

Široki: Zubac 4, Karačić 5, M. Drežnjak 11, Lončar 4, Filipović 11, Čolak, D. Drežnjak 20, Batinić, Šušak, Damjanović, Kraljević 10, Fenner 10.

Spars: Hasandić 9, Vrabac, Kamenjaš 5, Glogovac, Protić 18, Zahiragić, Albijanić 4, Durmo 6, Bajramović 5, Manjgafić 6, Grubelić 10, Jovanović.

U prvoj utakmici finalne serije koja se igrala u dvorani "Pecara", naši košarkaši u neizvijesnoj završnici pretrpjeli su poraz od Širokog rezultatom 77:66.

U utakmici čija je važnost pomalo stegla ruke i jednoj i drugoj ekipi dominirale su čvrste obrane i na kraju je susret prema očekivanju ušao u dramatičnu završnicu koju je Široki pred sami kraj utakmice, na nekih tri minute do kraja, uspio prelomiti u svoju korist.

Vodio je naš tim tokom čitavog poluvremena, no serijom od 6:0 košarkaša Širokog na odmor se odlazi pri rezultatu 35:35.

Ponovo je Spars poveo početkom drugom poluvremena, ali su Širokobriježani serijom 11:0 pred kraj treće četvrtine preokrenuli rezultat i u posljednjih deset minuta ušli sa 2 poena viška 54:52.

Posljednju četvrtinu obilježila je rezultatska klackalica, da bi u finišu susreta u faul završnici Široki bio bolji i slavio pobjedu.

Nemanja Protić s 18 poena bio je najbolji kod našeg tima, a pratio ga je Sandi Grubelić koji je dodao 10 poena.

Kod domaćina istakli su se braća Drežnjak, Dario i Mateo s 20 odnosno 11 postignutih poena.