Spars izjednačio finalnu seriju

Spars - Široki    70:63    (15:15; 18:14; 24:13; 13:21)

Spars: Durmo 4, Zahiragić 9, Vrabac, Jovanović 13, Grubelič 3, Manjgafić, Hasandić 6, Kamenjaš 10, Albijanić 14, Bašić, Glogovac 5, Bajramović 6.

Široki: Lončar 2, Filipović 9, Fenner 13, Čolak 5, Zubac 5, Kraljević 10, Šušak, Karačić 4, M.Drežnjak 2, D. Drežnjak 11, Barinić 2, Damjanović.

Večeras u SD "Novo Sarajevo" na Grbavici u drugoj utakmici finalne serije, naš tim je upisao pobjedu nad Širokim rezultatom 70:63.

Skromna napadačka košarka igrala se većim dijelom utakmice. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme, gdje smo konstantno gledali rezultatsku klackalicu.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, prvi period je završen neriješenim rezultatom 15:15. Naši košarkaši su u finišu prvog poluvremena uspjeli da stvore četiri poena prednosti sa kojim su otišli na odmor, 33:29.

Spars je u trećoj dionici zaigrao nešto bolje. Gosti iz Širokog su i dalje imali dosta problema u realizaciji, što naši košarkaši koriste da odu na dvocifrenu razliku.

Nakon 30 minuta igre naš tim imao je 15 poena prednosti, 57:42 i činilo se kao da je ovdje sve gotovo.

Međutim, Široki se nije predavao. Iskoristili su opuštenost naše ekipe, rezultatski se približili i doveli utakmicu u egal. Više spretnosti u posljednjoj minuti imao je naš tim koji je uspio pobijediti i izjednačiti finalnu seriju.

Draško Albijanić je bio najefikasniji u našem timu sa 14 poena i sedam skokova, dok je Slobodan Jovanović ubacio 13.

Sa druge strane kod Širokog 13 koševa je ubacio Derrick Fenner.