Intervju sa našim trenerom Miodragom Kadijom, nakon utakmice sa Leotarom

 Intervju

 Miodrag Kadija, trener Sparsa

 

Čestitali smo treneru na uspješnom debiju na klupi naše ekipe i zamolili za razgovor koji u cjelosti prenosimo.

Kako se osjećate nakon prve utakmice na klupi SPARS-a koja je najavljena kao derbi a koju smo završili pobjedom?

„Izuzetno sam zadovoljan i čestitam svojim igračima koji su dijelili teret i pritisak utakmice isto koliko i ja, kao trener. Koliko je meni bilo teško toliko je isto bilo teško i ekipi jer je pet dana koliko smo proveli zajedno na treninzima jako mali period za upoznavanje i izlazak na teren, na utakmicu koja je uz to još i derbi. Uspjeli smo savladati i nadvladati sve te činjenice i u utakmicu ući maksimalno motivisani, znajući šta nam je cilj i u tome smo uspjeli.“

Utakmica je imala dva potpuno različita poluvremena. Na kraju smo uspjeli valorizirati naše prednosti i doći do pobjede. Šta je presudilo, šta ste rekli ekipi na poluvremenu pa smo treću četvrtinu odigrali fantastično (14:28)?

„U prvom poluvremenu primili smo 53 poena što puno govori koliko smo bili odbrambeno spremni u prvom poluvremenu u kojem je ekipi Leotara sve polazilo za rukom i pogađali su iz svih situacija. Na poluvremenu rekao sam ekipi da ne možemo nastaviti sa takvom igrom u odbrani koja mora biti agresivnija i odlučnija, kako bi bržom tranzicijom u napadu sa konkretnijim rješenjima stigli rezultat i tok utakmice prilagodili našoj igri. U drugo poluvrijeme ušli smo u potpuno drugom ritmu, nametnuli svoj tempo igre što je rezultat treće četvrtine to i pokazao.

Kako ste zadovoljni energijom ekipe koju SPARS ima i po kojoj se prepoznaje karakter ekipe što i trenera definiše kao stratega u taktičkim izazovima utakmice.

„Od prvog susreta sa ekipom osjetio sam energiju i hemiju koja postoji u ekipi što je i mene kao trenera konektovalo u tim. Kada ekipa gubi 13 razlike, kao što smo mi gubili protiv Leotara i uspije da se vrati u igru i rezultat preokrene u svoju korist, onda se vidi da ta ekipa ima karakter koji može biti i na većem nivou ali za to je potreban rad i vrijeme kako bi se karakterne crte svakog igrača u timu uklopile u karatker ekipe. Zato sam zadovoljan i sretan što smo uspjeli zajedno kao tim, u provoj utakmici, izboriti se na terenu i upisati važne bodove. Još jednom čestitke mojim momcima na zasluženoj pobjedi!“

Stavljajmo tačku na Leotar i okrećemo se novim izazovima koji nas očekuju. Turnir ABA2 lige u Banja Luci, utakmica prvenstva BiH će biti pomjerena, kakav je plan i šta možemo očekivati od predstojećeg turnira?

„Plan je da se prije svega u narednoj sedmici što bolje pripremimo za predstojeće protivnike. Kvalitetan skauting je teško uraditi jer je prošlo dva mjeseca od prvog turnira na Zlatiboru, kako su promjene bile u našoj ekipi koja nije ista u odnosu na Zlatibor, tako su se promjene dešavale i kod ostalih ekipa. Priprema ekipe mora biti usmjerena na nas same. Moramo se postaviti tako da što spremniji uđemo u svaku utakmicu u kojoj će rezultat zavisiti od nas samih, da iskoristimo naše potencijale koje imamo, širinu igračkog rostera, u kojoj je najveće bogatstvo spoj mladih igrača koje imamo u ekipi i iskustva igrački zrelih pojedinaca. Vrijeme nam nije saveznik jer imamo kratak period za pripremu i ono što možemo je da se više oslonimo jedni na druge i da tražimo rješenja u našim snagama koje već postoje i koje trebamo iskoristiti. Idemo u Banaj Luku da odigramo najbolje što možemo i da napravimo najbolji rezultat a imamo kvalitet, energiju i želju da atmosfera u ekipi bude pobjednička!

Ovom prilikom pozdravljam i vjerne navijače i pratioce SPARS-a i pozivam ih da nas prate i bodre jer ekipa koja osjeti energiju navijača ima motiv i igrača više a nama je to sada potrebno!“

Zahvaljujemo se treneru na ugodnom razgovoru i želimo što uspješniju pripremu pred drugi ABA 2 turnir u Banja Luci. Pratit ćemo sva dešavanja i najaviti protivnike kako bi zajedno sa našim navijačima što spremniji dočekali turnir

Offers and bonuses by SkyBet at BettingY com

Facebook Fan page