Spars poražen u neizvijesnoj završnici

Helios Suns – Spars Ziraat Bank 82:77 (21:15, 21:22, 17:18, 23:22)

Helios: Sinebabnov, Rojc 10, Pelko 29, Jogan 2, Oman 4, Mahkovic 17, Besedić 18, Shashkov, Strel 2

Spars: Kočić 6, Stepanović 4, Grubelič 12, Spasov, Manjgafić 2, Reljić 4, Đokić 13, Pirić, Bajramović 21, Bašić, Durmo, Josipović 13

Košarkaši Sparsa juče su odigrali prijateljski susret protiv Helios Suns-a. Slavili su domaćini rezultatom 82:77.

Domaćini su bolje otvorili susret, imali su blagu prednost tokom cijelog prvog perioda (21:15). Naš tim držao je rezultatski priključak, nije omogučavao domaćinima da stvori veču rezultatsku prednost. Na odmor se odlazi sa zaostatkom od 5 poena. Obje ekipe su bile vrlo učinkovite sa linije za 3 poena. U jednom trenutku pet uzastopnih napada završilo je pogođenim šutem sa linije 6,75.

U drugom poluvremenu naš tim dobro je iskoristio probleme sa ličnim greškama domaćina, i već sredinom trećeg perioda preuzeo vodstvo od 54:52. Za završetak trećeg perioda Rojc pogađa dvije trojke i vrača prednost svom timu (59:55). Posljednjih deset minuta, igrana je vrlo zanimljiva i napeta košarka. Ipak, efikasniji u posljednjim minutama bili su domaćini koji su slavili rezultatom 82:77.

Najefikasniji u našem timu bili su Kenan Bajramović sa 21, Igor Josipović sa 13 i Sandi Grubelič sa 12 poena. Kod domaćina najefikasniji su bili Jure Pelko sa 29 i Jure Besedić sa 18 postignutih poena.