Spars bolji od Mladosti u pripremnom susretu

SPARS ZIRAAT BANK - MLADOST    89:77   (20:15; 19:16; 27:22; 23:24)

SPARS ZIRAAT BANK: Kočić 1, Stepanović 4, Grubelić 2, Rogić 8, Manjgafić 6, Reljić 12, Đokić 12, Pirić 2, Bajramović 14, Bašić 1, Durmo 11, Josipović 16.

MLADOST: Dumić 10, Kljajić, Aleksić 4, Srdić, Mijović 15, Jotić, Janjetović 6, Ljuboja, Milanović 7, Torbica, Knežević 23, Majić 9.

U prijateljskom susretu protiv košarkaša iz Mrkonjić Grada, naš tim slavio je pobjedu rezultatom 89:77.

Početak susreta otvaramo vrlo efikasno. Prvo poena za naš tim postiže Josipović, da bi u idućem napadu uz koš faul precizan bio Đokić. Gosti se brzo vračaju u susret. Nisu dozvoljavali našem timu da napravi veću seriju. Držali su rezultatski priključak, a na prvi odmor se odlazi pri rezultatu 20:15. Drugu dionicu nastavljamo u jakom ritmu. Uspješno realiziranim kontranapadima uz atraktivno zakucavanje Manjgafića odlazimo na dvocifrenu prednost od 11 poena (30:19). Nakon time-outa gosti sigurnim poenima (30:23) prekidaju seriju poena naših košarkaša, da bi u idućem napadu Đokić pogođenim šutem za tri poena vratio dvocifrenu prednost (33:23). Gosti su u drugom dijelu druge dionice bili nešto efikasnijii u napadu i smanjili su prednost na 4 poena. Pad koncentracije u posljednjoj minuti koriste naši košarkaši i na poluvrijeme odlaze sa osam poena viška (39:31).

U trećoj dionici, kontrolisali smo tok utakmice, čak u jednom trenutku imali +19 (64:45), da bi u posljednjoj minuti gosti smanjili zaostatak na 13 poena (66:53). Naši košarkaši posljednjih 10 minuta otvorili su vrlo jakom ritmu, te već nakon 33 minute igre vratili svojih 19 poena prednosti. Do kraja susreta odvijala se igra koš za koš, nešto efikasniji u posljednjim minutama bili su gosti, a konačan rezultat je glasio 89:77.