OKK SPARS ZIRAAT BANK - KK ROYAL BOSNA  88:83

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Rogić 12, Stepanović,Grubelić, Smiljanić 5, Manjgafić 4, Reljić 7, Đokić 25, Pirić, Bajramović 22, Bašić, Durmo 9, Josipović 4.

KK ROYAL BOSNA: Walker 4, Alikadić, Pašajlić 18, Ikonić 20, Knežević 9, Antunović, Ćurevac 2, Miković 11, Đelmo 2, Radukić 10, Šturanović 7, Durak.

Košarkaši Sparsa savladali su Royal Bosnu rezultatom 88:83

Vrlo efikasna igra oba tima obilježila je prvo poluvrijeme. Dokaz tome je i rezultat poluvremena koji je glasio 49:49. Ni naši košarkaši, ni košarkaši Royal Bosne nisu mogli napraviti značajniju prednost.

Treća četvrtina ne donosi ništa novo. Igra se odvijala koš za koš. Nešto efikasniji u posljednjim minutama treće dioonice bili su gostujući košarkaši koji su u posljednji period ušli sa poenom prednosti (70:71). Posljednju dionicu bolje otvaraju naši košarkaši koji su poveli 78:74. Nakon tajm auta gostujućih košarkaša koji su bili polovični sa linije slobodnih bacanja (78:75), naši košarkaši griješe u napadu, gostujuća ekipa to koristi i smanjuje prednost našeg tima na +1. Uslijedila je serija poena našeg tima (Đokić, Bajramović) od 8:0. Do kraja susreta naš tim uspio je sačuvati prednost i slaviti rezultatom 88:83.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Dejan Đokić sa 25 i Kenan Bajramović sa 22 ubačena poena. Dvocifren je bio i Rogić Roko sa 12 postignutih poena. Kod gostiju najefikasniji su bili Goran Ikonić sa 20 i Miroslav Pašajlić sa 18 postignutih poena