OKK SPARS ZIRAAT BANK - OKK SLOBODA    87:76  (24:15; 21:28; 23:13; 19:20)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Kočić, Stepanović 8, Grubelić, Rogić 13, Pirić, Reljić 4, Đokić 6, Kovačević 13, Bajramović 9, Bašić 5, Durmo 8, Josipović 21.

OKK SLOBODA: Pilavdžić, Jakupović, Hasandić 13, Lužajić 4, Rikalo 10, Latifagić 15, Lasetović 2, Čampara 15, Dedajić, Čerkezović 9, Silađi 6, Ahmedović 2.

Košarkaši Sparsa savladali su Slobodu u pripremnom susretu rezultatom 87:76.

Početak susreta obje ekipe otvaraju u visokom ritmu, a prve poene postižemo preko Josipovića. Gosti odgovaraju u sljedećem napadu preko Hasandića. Do sredine prve dionice odvijala se igra koš za koš, da bi naš tim nakon atraktivnog zakucavanja Durme, te uspješno realiziranim kontranapadima, stvorio prednost od 9 poena, koju smo uspjeli sačuvati do kraja prve dionice (24:15). Drugi period bolje otvaraju gostujući igrači koji prave seriju od 8:0. Nakon tajm-auta postižemo nove poene preko Bajramovića za rezultat 26:24. Vrlo efikasna igra u napadu oba tima nije dopuštala da se stvori neka značajnija prednost. U finišu prvog poluvremena Sloboda je preko Čampare povela sa 40:43. S druge strane Josipović je siguran sa linije slobodnog bacanja (42:43). Dobra odbrana u posljednjim sekundama, te dobro organiziran napad, Kovačević na asistenciju Josipovića pogađa za tri poena za rezultat prvog poluvremena (45:43).

Drugo poluvrijeme otvaramo serijom od 9:0 (Đokić, Kovačević, Rogić i Bajramović) i dolazimo na +11, nakon čega gostujuća ekipa uzima tajm aut, te preko Hasndića postižu svoje prve poene u drugom poluvremenu (54:45). Josipović uzvraća u idućem napadu, a onda gostujući igrači prave seriju od 5:0 za 56:50. Do kraja dionice napravili smo do tada najveću prednost koja je nakon 30 minuta igre iznosila +12 (68:56). Posljednju dionicu nastavljamo graditi svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila +16. Sredinom posljednje četvrtine gosti se vračaju na zaostatak od 9 poena. Kovačević pogođenim šutem za tri poena vrača našem timu dvocifrenu prednost. Susret smo rutinski priveli kraju i slavili rezultatom 87:76.

Najefikasniji u našem timu bili su Igor Josipović koji je postigao 21 poen, te po 13 poena su dodali Roko Rogić i Maksim Kovačević. Kod gostiju najefikasniji su bili Ljubomir Čampara i Enes Latifagić koji su ubacili po 15 poena i Almir Hasandić sa 13 ubačenih poena.