Pobjeda Sparsa u Kaknju

Kakanj - Spars   70:94   (18:20; 12:25; 19:29; 21:20)

Kakanj: Dedić 11, Arslanagić 17, Mešinović 6, Pirić 6, Bašić 6, Marinković, Sikira, Ćurevac 5, Velić 6, Lučič, Buza 13, Pirić.

Spars: Zahiragić 7, Vrabac 24, Grubelić, Kamenjaš 2, Buza 12, Klavžar 16, Ilić 2, Polutak 11, Memić, Đekić 20.

Košarkaši Sparsa su na gostovanju u Kaknju u okviru 8. kola Prvenstva BiH upisali pobjedu rezultatom 90:74.

Naš tim je bez većih problema došao do pobjede, a domaći tim pružio je otpor samo u prvoj četvrtini. U nastavku susreta naši košarkaši su dominirali i konstantno povećavali svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila +30. Domaći tim do kraja susreta uspio je malo ublažiti poraz.

Do pobjede naš tim su vodili Vrabac sa 24, Đekić sa 20 i Klavžar sa 16 postignutih poena. Kod domaćih istakli su se Arslanagić sa 17, Buza sa 13 i Dedić sa 11 ubačenih poena.