Spars ubjedljivo slavio protiv Mladosti

Spars - Mladost   90:73    (21:19; 18:13; 24:16; 27:25)

Spars: Zahiragić 11, Klavžar 11, Kamenjaš 18, Buza 16, Đekić 2, Moore 6, Vrabac, Grubeli, Ilić 9, Polutak 15, Memić 2.

Mladost: Muflizović 19, Aleksić 2, Gavrić 14, Mijović 16, Sudžum 14, Jotić, Stojanović 1, Đuranović 3, Lulić 2, Milanović 11, Birovljev.

U večerašnjem 9. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine, naš tim je savladao ekipu Mladosti rezultatom 90: 73 (21:19, 18:13, 24:16, 27:25).

Početak utakmice je obilježila energična igra sa obje strane. Gosti su na samom početku utakmice ostvarili prednost od 4 poena razlike, ali naša ekipa pruža odličnu igru i završava prvi period u svoju korist pri rezultatu 21:19.

U drugom periodu nastavila se nešto mirnija igra obje ekipe, ali naši momci prave razliku od 5 poena prednosti i na poluvrijeme pri rezultatu 39:32.

Na početku drugog poluvremena, naš tim ima potpunu kontrolu na terenu i pravi razliku od 15 poena prednosti, 63:48.

U posljenjoj četvrtini gosti nisu uspjeli napraviti značajan preokret i naši momci8 dolaze do pobjede 90:73.