PREDSTAVLJAMO SENIORSKI SASTAV SPARS REALWAY - NEDIM BUZA

 Intervju

 Nedim Buza

 

Predstavljamo još jednog igrača koji je prošao naše omladinske selekcije i svoju profesionalnu karijeru počeo graditi upravo u našem klubu. To je Nedim Buza, rođen 10. maja 1995. godine u mjestu Visoko. Kroz omladinske selekcije našeg kluba stekao je iskustvo, samopouzdanje i igračku zrelost koja je ponekad bila ispred njegovih godina. Predvodio je naš juniorski tim na kvalifikacionom turniru juniorske Eurolige u Rimu 2012. Učesnik je Nike internacionalnog turnira ALL STAR 2013.godine gdje se okupljaju najbolji igrači svijeta. Sa juniorskom reprezentacijom osvojio je zlatnu medalju na Evropskom Prvenstvu B divizije 2014.godine i proglašen je za najboljeg igrača tog turnira. Bio je učesnik Jordanovog košarkaškog kampa koji okuplja mlade talentirane igraće iz cijelog svijeta. Iz našeg kluba potpisao je za belgijski Ostende, sa kojim je osvojio dva puta šampionat i dva puta kup. Seniorski je repreznatativac BiH.

Kakva je atmosfera u klubu nakon prvih treninga u odnosu na prošlu sezonu?

Atmosfera je odlična, svi smo poželili košarku i međusobno takmičenje, treninge... Jedva čekamo početak sezone.

Kako je pauza zbog covid 19 uticala na sportsku formu i gdje si bio za vrijeme pandemije?

Za vrijeme pandemije pretežno sam bio kući i individualno trenirao i nestrpljivo čekao početak priprema.

Šta možemo očekivati u novoj takmičarskoj sezoni?

Zbog trenunte situacije očekujem na neki način čudnu sezonu jer se moramo prilagođavati kriznom stožeru za covid 19 a samih nas što se tiće, dobro radimo o treniramo i samim tim se nadamo pozitivnim rezultatima.

Poruka mlađim, kako ne odustati i postati vrhunski sportista?

Da se bave sportom i da uživaju u tome jer to veže mnogo lijepe uspomene, steknu se prijateljstva za čitav zivot.

Offers and bonuses by SkyBet at BettingY com