Spars Realway u neizvijesnoj završnici pretrpio poraz od Slobode

Sloboda Užice - Spars Realway   92:90   (18:21; 29:25; 23:22; 22:22)
 Sloboda Užice: Marjanović, Simić 23, Ilkić 5, Ćubić, Stepanović 13, Tadić 2, Nikolić 16, Ilić 14, Lull 1, Matović, Vojinovi 10, Pažin 8.
 Spars Realway: Strong 6, Zahiragić 3, Klavžar 4, Hasandić 18, Gegić 15, Ilić 6, Polutak 6, Memić 11, Kamenjaš 18, Đekić 3, Mičić, Livadić.

Košarkaši Spars Realway-a su u trećem kolu ABA dva lige doživjeli prvi poraz i to protiv Slobode iz Užica, a konačan rezultat je bio 92:90. Prvo poluvrijeme obilježila je rezultatska klackalica. Ekipe su se neprestano smjenjivale u vodstvu. U finišu poluvremena Sloboda je imala 7 poena prednosti, da bi Hasnadić sa pogođena dva šuta za tri  poena doveo naš tim na zaostatak od jednog poena 47:46, što je ujedno i rezultat prvog poluvremena.
Sredinom treće četvrtine Spars Realway je gubio deset razlike, bilo je 63:53, ali se brzom serijom od 10:0 vratio u susret i odveo utakmicu u neizvjesnu završnicu.
Dvije minute pred kraj Almir Hasandić je pogodio za dva poena i doveo Sparse u vodstvo 86:84. U sljedećem napadu Sloboda preko Nikolića dobija dva slobodna bacanja uz tehničku grešku našeg tima, a Nikolić je to iskoristio maksimalno i pogodio sva tri bacanja. Amar Gegić u nastavku susreta nije pogodio za tri poena nakon čega je Adi Zahiragić napravio prekršaj na Simiću koji je pogodio oba bacanja i doveo Slobodu na prag pobjede. Poslije poena Hasandića, Spars Realway je došao na dva poena minusa da bi onda Vojinović pogodio oba bacanja i donio pobjedu Slobodi.
U našem timu istakli su se Kenan Kamenjaš i Almir Hasandić sa po 18 poena, a pratio ih je Gegić sa 15 postignutih poena. Slobodu do pobjede vodili su Simić sa 23 i Nikolić sa 16 postignutih poena.
Naredni susret naš tim igra u utorak 17.11. protiv Studentskog centra, a utakmica počinje u 13:00h.