Spars Realway u posljednjoj sekundi utakmice poražen od Studentskog Centra

Spars Realway - Studentski Centar   77:78   (26:13; 13:24; 19:22; 19:19)

Spars Realway: Zahiragić 7, Klavžar 11, Hasandić 3, Gegić 22, Ilić 8, Polutak 6, Memić 1, Kamenjaš 19, Mičić, Livadić.

Studentski Centar: Magee 9, Pavličević 15, Slavković 9, Hadžibegović 3, Starovlah, Vujisić, Baćović 11, Ivišić, Hagedorn 19, Tejić 12.

U dramatičnoj završnici u utakmici 4. kola ABA 2 lige, naši košarkaši poraženi su od Studentskog centra rezultatom 77:78.

Naš tim je fantastično otvorio susret. Košarkaši Studenstkog Centra apsolutno nisu imali nikakvog rješenja na igru naših košarkaša koji prvi period igre završavaju u svoju korist rezultatom 26:13. Druga četvrtina protekla je u znaku Studentskog Centra koji je odlično iskoristio propuste naših košarkaša, te se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 39:37 u korist Spars Realwaya.

U drugom poluvremenu mogli smo gledati nevjerojatnu košarku. Obje ekipe konstanto su se smjenjivale u vodstvu. Svega nekoliko stotinki prije kraja susreta, Pavličević pravi faul na liniji za tri poena nad Gegićem koji je pružio izvrsnu partiju. Pri rezultatu 78:75, Gegić sa linije slobodnog bacanja bio je precizan dva puta, dok je treće nažalost promašio i klub iz Podgorice dolazi do pobjede rezultatom 78:77.

U našem timu najefikasniji su bili Amar Gegić sa 22 ubačena poena, a tome je dodao 10 skokova, 8 asistencija i 5 blokada, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 19 poena uz 7 skokova. Studentski Centar do pobjede je vodio Tyler Hagedorn sa 19 poena i 7 skokova, a pratio ga je Nikola Pavličević sa 15 poena, 10 skokova i 8 asistencija.