SENIORSKI TIMSpars ubjedljivo slavio u zaostaloj utakmici 11. kola Prvenstva BiH

8 veljače, 20210

Spars – Borac   91:62   (22:10; 18:14; 29:20; 22:18)

Spars: Zahiragić, Klavžar 8, Hasandić 3, Gegić 14, Ilić 9, Polutak 9, Memić 8, Kamenjaš 19, Albijanić, Buza 7, Orelik 14.

Borac: Knežević 4, Đumić 10, Ljuboja, Tanasković 6, Janković 11, Radukić 4, Renards, Protić, Marković 9, Kočić, Maran 10, Reljić 8.

U zaostaloj utakmici 11. kola Prvenstva BiH, Spars upisao ubjedljivu pobjedu nad Borcem u SD “Novo Sarajevo” na Grbavici. Rezultat nakon odigranih 40 minuta je glasio 91:62.

Odlično otvaranje susreta donijelo je našem timu veliku prednost koju su jako dobrom igrom čuvali i na kraju su stigli do trijumfa.

Naš tim je od prve minute imao veću incijativu za pobjedu. Borac nije imao odgovor na igru naših košarkaša i nakon prve četvrtine imali smo prednost od 12 poena, 22:10. Nismo dopuštali da se gosti rezultatski približe u drugoj četvrtini, te na poluvrijeme odlazimo sa +16.

Povratka gostiju u ovaj susret nije bilo. Igrali smo zaista odlično, nismo dopuštali protivniku apsolutno ništa ni u nastavku susreta. Bez većih problema održavali smo prednost i na kraju smo slavili trijumf.

Nejefikasniji u našem timu bio je Kenan Kamenjaš sa 19 poena, a pratili su ga Amar Gegić i Orelik Gediminas sa po 14 postignutih poena. Kod gostiju istakao se Aljoša Janković sa 11 poena, poen manje dodali su Božo Đumić i David Maran.