6 travnja, 20210

Bosna Royal – Spars   85:93   (23:26; 25:15; 16:19; 21:33)

Bosna Royal: Pašalić 7, Sokolović 19, Klještan 13, Besedić 1, Hadžifejzović 28, Mašić, Begić, Kosovac, Radak 1, Bašić 16.

Spars: Zahiragić 5, Hasandić 21, Gegić 22, Kamenjaš 12, Orelik 12, Ponds 3, Klavžar 6, Ilić 5, Polutak 2, Memić, Buza, Ahmed 5.

Košarkaši Sparsa danas su upisali novu pobjedu. U gradskom derbiju kao gosti slavili su rezultatom 85:93.

Susret su bolje otvorili domaćini, koji su nakon uvodnih minuta susreta imali prednost od 5 poena (7:2). Naš tim je nakon toga ušao u sjajnu seriju i prešao u vodstvo od 11 poena (13:24). Do kraja prvog perioda Studenti su smanjili prednost našeg tima i došli na zaostatak od 3 poena (23:26). U drugoj dionici Studenti su preuzeli vodstvo, naš tim nije imao odgovor na igru domaćih, te Bosna na poluvrijeme odlazi sa 7 poena viška (48:41).

Bosna Royal je vodila i poslije treće četvrtine 64:60, ali zadnja dionica upotpunosti pripala je našim košarkašima koju su dobili sa 21:33 i konačnim rezultatom 85:93. Takođe u posljednjoj dionici treba istaći sjajnu rolu našeg Almira Hasandića koji pogodio četiri vezana šuta za tri poena.

Naš tim do pobjede su vodili Amar Gegić s 22 poena uz 5 skokova i 5 asistencije i Almir Hasandić s 21 poenom, 2 skoka i 4 asistencije. Po 12 poena dodali su Kenan Kamenjaš (9 skokova) i Gediminas Orelik (3 skoka).