SENIORSKI TIMSpars upisao novu pobjedu u Prvenstvu BiH

8 travnja, 20210

Promo – Spars   74:96   (15:28; 21:19; 19:23; 19:26)

Promo: Džihan 5, Alkić 12, Gudić 7, Mustafica 23, Kostić 14, Wade 12, Čavak 1, Mulaomerović, Smajić

Spars: Zahiragić 4, Ponds 6, Klavžar 12, Hasandić 11, Gegić 7, Ilić 9, Polutak 2, Memić 3, Kamenjaš 17, Buza 12, Mičić 3, Ahmed 10.

Košarkaši Sparsa upisali su pobjedu u zaostaloj utakmici Prvenstva BiH. Na gostovanju u Donjem Vakufu pobijedili su košarkaše Proma rezultatom 74:96.

Uvodne minute susreta obilježila je rezultatska klackalica. Košarkaši Sparsa sredinom ove dionice prave seriju 12:0 i na prvi odmor odlaze sa vodstvom od 15:28. Promo je bolje otvorio drugu četvrtinu i serijom od 7:0 smanjio prednost naše ekipe. Vrlo brzo naš tim vraća dvocifrenu prednost iz prve četvrtine i na poluvrijeme odlazi sa vodstvom od 11 poena (36:47).

Do kraja susreta Spars nije ispuštao dvocifreno vodstvo i upisao je nove bodove u Prvenstvu BiH.

Najefikasniji u našem timu bio je Kenan Kamenjaš s 17 poena. Po 12 poena dodali su Nedim Buza i Nejc Klavžar. Dvocifreni su još bili Almir Hasandić (11 poena) i Bašir Ahmed (10 poena).

Kod domaćih košarkaša najbolji je bio Nedim Mustafica s 23 poena, a pratio ga je Miloš Kostić s 14 poena.