DSC02084

Spars – Koš   81:78   (25:18; 15:21; 19:22; 22:17)

Spars: Škapur, Osmanović, Ružičić 20, Vukadin 7, Cincar 4, Arnautović 14, Popadić, Djedović 19, Begović 12, Junuzović 5, Delić, Karić.

Koš: Hadžović 1, Muftić 7, Radivojević 20, Zukić, Čakal, Isaković, Delić 26, Kadribegović 2, Đedović 21,  Nenadić, Začiragić.

Pioniri Sparsa su u finalu Omladinske Lige Kantona Sarajevo ostvarili pobjedu nad vršnjacima iz Koš-a rezultatom 81:78.

Naša selekcija bolje je otvorila susret i prvu dionicu je dobila 25:18. Koš se vraća u drugoj četvrtini i u finišu ove dionice dolazi do rezultatskog priključka. Nakon 20 minuta igre, Spars je imao poen prednosti 40:39.

Drugo poluvrijeme je obilježila vrlo neizvijesna igra. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Ipak, Spars je u finišu susretu bio smireniji i strpljiviji i došao je do pobjede.

Filip Ružičić i Bakir Djedović vodili su Spars do pobjede sa 20, odnosno 19 postignutih poena. Dvocifreni su još bili Ali Arnautović sa 14 i Mirza Begović sa 12 poena.

U ekipi Koš-a Delić je postigao 26, Đedović 21 i Radivojević 20 poena.