normal_20221124204119_STJ_2583

Spars – Borac   89:91   (23:27; 22:17; 18:13; 16:22; 10:12)

Spars: Huseinspahić, Fejzić, Bukva, Buza 25, Avdić 6, Zrno 7, Topolović 12, Ćurevac 14, Marjanović, Gatarić 17, Majstorović 8.

Borac: Martin 21, Langović 14, Dragojević, Lakić 6, Adamović, Simić 2, Rebec 9, Bošković 14, Tanasković 15, Delalić 10.

U večerašnjoj utakmici 4. kola NLB ABA 2 lige, nakon produžetka Spars je pretrpio poraz od Borca.

Utakmica je bila vrlo neizvijesna od samog početka. Nakon prve četvrtine Borac je vodio 23:27, da bi naš tim na poluvremenu preuzeo vodstvo i na odmor otišao sa poenom prednosti 45:44. Spars je nakon 30 minuta igre povećao svoju prednost na 6 poena, Borac se uspio vratiti i nakon regularnih 40 minuta na semaforu je stajalo 79:79.

U produžetku utakmice Spars je uspio ostvariti blagu prednost. Ipak, Borac se ponovo vraća u susret i u finišu je imao blagu prednost. Spars je imao posljednji napad, ali ga nije uspio realizovati te je Borac upisao pobjedu rezultatom 89:91.

Najefikasniji u našem timu bili su Nedim Buza sa 25 ubačenih poena i Aleksa Gatarić sa 17 postignutih poena. Dvocifreni su bili još Haris Ćurevac sa 14 i Đorđe Topolović sa 12 poena.